english version Kontaktujte nás

Archiv novinekNOVINKY

Pojďte s námi měnit svět náboru!

Pojďte s námi měnit svět náboru!

Chceš pracovat na perspektivních pracovních pozicích? Rád/ráda hledáš nové přístupy s využitím sociálních sítí jako je Linkedin, Facebook nebo Twitter? Baví Tě nové technologie a mluvíš dobře anglicky? Pokud ano, toto je nabídka pro Tebe.

Více čtěte zde >>
Představení Michaely Ečerové

Představení Michaely Ečerové

Pokračujeme v představování klíčových členů našeho týmu. Michaela je naše odbornice na "lovení" analytiků do risku, crm, financí nebo collection. Co o sobě prozradila?
Více čtěte zde >>
Personální bezpečnost - Zaměstnanci jako bezpečnostní riziko

Personální bezpečnost - Zaměstnanci jako bezpečnostní riziko

Přinášíme vám odborný článek Ivany Spoustové, externí spolupracovnice Personal Connect.
Více čtěte zde >>
Rozhovor s Alexandrou Lemerovou v novém vydání Výjimečných žen

Rozhovor s Alexandrou Lemerovou v novém vydání Výjimečných žen

Přinášíme Vám nový rozhovor s Alexandrou Lemerovou z časopisu Výjimečné ženy. Chcete-li se o ní i o společnosti dozvědět více, podívejte se na něj!
Více čtěte zde >>

Outplacement

Hladký rozchod se zaměstnancem

U mnoha pracovních pozic platí, že propouštění pracovníka je emotivně obtížné, riskantní a často i nákladné. Předávání práce nemusí probíhat hladce. Odcházející zaměstnanec může šířit pomluvy, v krajních případech smazat data či poškodit zařízení nebo dokonce může docházet k soudním sporům. Nepříjemné bývají i situace, kdy propuštěný zaměstnanec nastoupí k přímému konkurentovi a využívá svých kontaktů se zákazníky či jiného know-how.
 
Je ale také možné, aby zaměstnanec odcházel s dobrým pocitem a aby dál “kopal” za svou bývalou firmu. Ostatně, při velikosti českého trhu nevíte, kdy se s bývalým kolegou znovu setkáte. Nebude za pár let pracovat pro vašeho klíčového zákazníka? Personal Connect nabízí možnost, jak tuto situaci zvládnout k oboustranné spokojenosti.
 
Svým klentům nabízíme službu -  Outplacement, prostřednictvím které je zajištěno, že:
  • odcházející zaměstnanec přestává svou situaci vnímat jako frustrující a začíná ji chápat i jako šanci k dalšímu růstu,
  • nepřenáší svoji frustraci z odchodu na zaměstnance, kteří zůstávají, odchází s pocitem, že bývalý zaměstnavatel se k němu zachoval férově,
  • je motivován vykonávat svoji práci precizně do poslední chvíle.
 
Outplacement v pojetí společnosti Personal Connect obnáší:
  • pohovor o dalších možnostech a záměrech
  • vytvoření individuálního strategického plánu pro rozvoj kariéry,
  • identifikaci potřebných dovedností, a případně podporu při jejich rozvoji,
  • kontakty na firmy, které definované pozice otevírají,
  • přípravu na výběrové řízení.
  • předání informací a zkušeností jak funguje trh práce 
 
Zkušenosti našich zákazníků potvrzují, že zvládnutý outplacement vede k bezproblémovému a přátelskému rozchodu. Je to ve všech směrech výhodnější varianta než snažit se uchlácholit odcházejícího zaměstnance hvězdným odstupným, což je finančně náročné a stejně nemusí odstranit pocit křivdy (byť i neoprávněný).
 

Uvažujete-li o propuštění zaměstnance z klíčové pozice, neváhejte se nám ozvat. Rádi s Vámi probereme rizika a možnosti a zkusíme navrhnout nejlepší variantu.