english version Kontaktujte nás

Archiv novinekNOVINKY

Pojďte s námi měnit svět náboru!

Pojďte s námi měnit svět náboru!

Chceš pracovat na perspektivních pracovních pozicích? Rád/ráda hledáš nové přístupy s využitím sociálních sítí jako je Linkedin, Facebook nebo Twitter? Baví Tě nové technologie a mluvíš dobře anglicky? Pokud ano, toto je nabídka pro Tebe.

Více čtěte zde >>
Představení Michaely Ečerové

Představení Michaely Ečerové

Pokračujeme v představování klíčových členů našeho týmu. Michaela je naše odbornice na "lovení" analytiků do risku, crm, financí nebo collection. Co o sobě prozradila?
Více čtěte zde >>
Personální bezpečnost - Zaměstnanci jako bezpečnostní riziko

Personální bezpečnost - Zaměstnanci jako bezpečnostní riziko

Přinášíme vám odborný článek Ivany Spoustové, externí spolupracovnice Personal Connect.
Více čtěte zde >>
Rozhovor s Alexandrou Lemerovou v novém vydání Výjimečných žen

Rozhovor s Alexandrou Lemerovou v novém vydání Výjimečných žen

Přinášíme Vám nový rozhovor s Alexandrou Lemerovou z časopisu Výjimečné ženy. Chcete-li se o ní i o společnosti dozvědět více, podívejte se na něj!
Více čtěte zde >>

Assessment centrum

Testování uchazeče v reálných situacích.

Mnoho uchazečů dokáže sestavit působivý životopis. Je i mnoho takových, kteří se dokážou perfektně připravit na pohovor. Jak ale poznat, zda obstojí v reálném podnikovém životě? Bude dobře zvládat zátěž? Zapadne do týmu? Nebylo by vhodnější obsadit místo někým, kdo už ve vaší společnosti pracuje?

Personal Connect pro své zákazníky organizuje, jako součást výběrového procesu, tvz. Assessment centra (AC), kde je uchazeč testován v situacích poměrně přesně odpovídajících těm, s jakými si bude muset na obsazované pracovní pozici umět poradit.

 
Posuzování uchazeče prostřednictvím AC vypadá v pojetí Personal Connect následovně:
 • spolu se zákazníkem sestavíme detailní popis obsazované pozice,
 • identifikujeme dovednosti, zkušenosti a osobnostní rysy klíčové pro dobrý výkon na obsazované pozici. Doporučujeme se soustředit na čtyři klíčové. To může zahrnovat např.:
  • schopnost analytického myšlení
  • organizaci a řízení projektů
  • schopnost přesvědčovat a motivovat jiné lidi
  • uvažování v dlouhodobější perspektivě
 • Sestavíme úlohy, které budou cíleně zaměřeny na posuzování schopností kandidáta a které budou poměrně přesně odpovídat tomu, co bude muset při své práci zvládnout, 
 • Úlohy budou realizovány tak, že kandidát při nich bude komunikovat se svými budoucími kolegy. V řadě případů se tedy neměří obecná schopnost domluvit se či motivovat, ale schopnost domluvit se s konkrétními lidmi a motivovat je.
 • Výkon uchazečů je vyhodnocen podle standardizované metodiky a na základě toho je vydáno doporučení. Je přihlíženo i k názorům a pocitům kolegů, kteří se úloh účastnili nebo kteří cvičení pozorovali.
 
Vlastní testování zpravidla trvá jeden den. AC může být velkým přínosem i pro uchazeče. Má jedinečnou příležitost lépe poznat svého nového potenciálního zaměstnavatele a také se i hodně dozvědět o sobě a svých schopnostech.
 
Správné využití AC dává zaměstnavateli poměrně vysokou míru jistoty, že
 • vybral nejlepšího uchazeče ne z hlediska sebeprezentace, ale reálných schopností,
 • vybral takového uchazeče, u kterého nehrozí “překvapení” z nezvládnutí některých klíčových úkolů,
 • uchazeč si poradí i ve vysoce zátěžových situacích.


Pokud obsazujete pozici tak důležitou, že si nemůžete dovolit selhání nebo pokud už na některé pozici předchozí uchazeči selhali, neváhejte nás kontaktovat. Rádi s Vámi probereme možnosti využití AC a doporučíme optimální postup.