english version Kontaktujte nás

Archiv novinekNOVINKY

Pojďte s námi měnit svět náboru!

Pojďte s námi měnit svět náboru!

Chceš pracovat na perspektivních pracovních pozicích? Rád/ráda hledáš nové přístupy s využitím sociálních sítí jako je Linkedin, Facebook nebo Twitter? Baví Tě nové technologie a mluvíš dobře anglicky? Pokud ano, toto je nabídka pro Tebe.

Více čtěte zde >>
Představení Michaely Ečerové

Představení Michaely Ečerové

Pokračujeme v představování klíčových členů našeho týmu. Michaela je naše odbornice na "lovení" analytiků do risku, crm, financí nebo collection. Co o sobě prozradila?
Více čtěte zde >>
Personální bezpečnost - Zaměstnanci jako bezpečnostní riziko

Personální bezpečnost - Zaměstnanci jako bezpečnostní riziko

Přinášíme vám odborný článek Ivany Spoustové, externí spolupracovnice Personal Connect.
Více čtěte zde >>
Rozhovor s Alexandrou Lemerovou v novém vydání Výjimečných žen

Rozhovor s Alexandrou Lemerovou v novém vydání Výjimečných žen

Přinášíme Vám nový rozhovor s Alexandrou Lemerovou z časopisu Výjimečné ženy. Chcete-li se o ní i o společnosti dozvědět více, podívejte se na něj!
Více čtěte zde >>

Novinky

Zpět

Ingrid Němečková zodpovědná za Kariérní poradenství

Tým Personal Connect s.r.o. výrazně posiluje. Do čela Personálního poradenství nastupuje Ingrid Němečková.

Ingrid Němečková, zkušená seniorní konzultantka pro oblast osobního rozvoje, přebírá zodpovědnost za Kariérní poradenství v naší společnosti. Na úvod jejího působení jsme ji položili několik otázek:

Ingrid, patříte k těm, kteří se po úspěšné kariéře ve velkých korporacích rozhodli začít budovat novou kariéru. Co Vás k tomu vedlo?

Pro mě to znamenalo nejprve rozhodnutí jít pracovat do firmy. :) Když jsem si volila studium a rozhodovala se, co chci v životě dělat, o firemním světě jsem vůbec neuvažovala. Lákaly mě humanitní obory, práce s jazykem, psychologické poradenství, redakce, sociální práce. S lidmi z firem jsem se pak setkala díky lektorské práci: trénovala jsem je v komunikaci, time managementu, týmové spolupráci. Tehdy jsem s překvapením zjistila, že firmy jsou velmi zajímavé území, a taky mi po čase nepřišlo poctivé radit lidem, s jejichž pracovním světem nemám žádnou zkušenost. Proto jsem se rozhodla tu zkušenost učinit a měla jsem štěstí, že se firmy rozhodly dát mi šanci, a to od pozice specialisty vzdělávání přes projektového manažera až po člověka zodpovědného za rozvoj manažerské populace a Talentů v nadnárodní firmě. Jsem korporacím opravdu vděčná za vše, co jsem tu měla možnost realizovat, za práci, která mi dávala smysl, za zkušenosti a disciplínu, které jsem tu získala, za lidi a vztahy, které mi přinesly, i za osobní zkušenost s vedením týmu. Po letech projektové a koncepční práce, kde moji cílovou skupinu tvořily stovky i tisíce lidí a kde realizace trvala i několik let, jsem se nicméně rozhodla vrátit se k práci s jednotlivci, k osobnímu přístupu a k poradenství. Pomáhat lidem k vědomějšímu a spokojenějšímu životu je to, co v současnosti považuji za užitečné a co chci dělat. Z korporací si pak ponechávám velké téma, kterému se s týmem kolegů věnuji, a tím je kondice a dlouhodobá výkonnost pro lidi pracující ve firmách.

 

Proč spolupráce s Personal Connect s.r.o.?

S Personal Connect sdílím potřebu odvádět profesionální práci a splnit, co slíbíme. Oblast kariérového poradenství, ve které spolupracujeme, považuji za území, na němž lze udělat kus užitečné práce. Vím, jak těžké je mnohdy pro firmy mít „správného člověka na správném místě“ a jak těžko a dlouze se ti správní lidé hledají. Na druhé straně se setkávám s lidmi, kteří jsou schopní, chtějí pracovat a mají co nabídnout, ale na trhu práce se jim nedaří uspět; a na jejich život, sebevědomí a pocit vlastní hodnoty to začne mít po chvíli negativní dopad. Pomůžeme-li těmto lidem podívat se na jejich CV a zkušenosti očima potenciálního zaměstnavatele a následně lépe strukturovat životopis, uvědomit si svoje dovednosti a schopnosti a svůj přínos a umět o nich mluvit, připravit se na pohovory a případně doplnit si znalosti a schopnosti tam, kde chybí, sebevědomí a šance na úspěch vzrostou, poptávka se potká s nabídkou, firma získá kvalitního zaměstnance a motivovaný člověk získá dobrou práci.

 

O tom, jak napsat životopis, jak se připravit na pohovor, jak vyjednávat o platu, ….tom  se toho napsalo již dost. Proč si myslíte, že tato služba má na trhu místo?

Existují knížky, kurzy, kvalitní informace na internetu, taky kamarádi a známí leckdy dobře poradí - a řada lidí si s tímto vystačí. My se setkáváme s kandidáty, kteří stojí o individuálnější práci, o expertní pohled, o názor někoho „nezávislého“, kteří chtějí probrat otázky a problémy, na které narážejí, kteří na sobě chtějí pracovat a vítají průvodcovství na cestě k nalezení ideálního zaměstnání. Klasické personální agentury ani úřady práce nemají většinou na podobný typ individuální dlouhodobé práce s klientem prostor.

 

Komu je služba Karierního poradenství určena?

Každému, kdo se pro nás rozhodne, má zájem spolupracovat a pracovat na sobě. Nedokážeme lidem obratem najít práci (byť to od nás někdy očekávají), ale dokážeme jim pomoci lépe si uvědomit, co chtějí, zorientovat se na trhu práce, lépe se „prodat“ a zvýšit svoji šanci uspět.

 

Co může zákazník od této služby očekávat?

Osobní přístup, poradenství, zkušené konzultanty, kteří mají praxi v nadnárodních i lokálních společnostech, znají trh a umí se na něm rychle orientovat. Umíme oslovit potenciální zaměstnavatele, připravit kandidáty na pohovor, pomoci jim s jejich životopisem a s potřebnými komunikačními dovednostmi; jsme jejich profesionálními poradci v průběhu celého procesu hledání nového uplatnění.

 

Co by jste doporučila člověku, který přijde o práci?

Nepropadat panice. :) Ztráta zaměstnání je pro většinu z nás velmi nepříjemnou zkušeností, bereme to jako svůj velký neúspěch a selhání. Počáteční šok, pocity křivdy, úvahy typu „proč zrovna já“ atd. jsou normální je třeba si je odžít. Není ale dobré „patlat“ se v minulosti příliš dlouho; proberte situaci s někým, kdo vás vyslechne a podpoří a kdo vám pomůže najít odpovědi na otázky, jak se ze situace poučit a jít dál. Začněte hledat práci okamžitě. Počítejte s tím, že hledání práce je samo o sobě něco jako „práce na plný úvazek“ a že je potřeba být proaktivní. Zamyslete se, kam chcete svoji kariéru směřovat; nyní máte příležitost ke změně. Co můžete svému potenciálnímu zaměstnavateli nabídnout? Jakých svých zkušeností si obzvláště ceníte? Udělejte si plán, kde a jak budete novou práci hledat, aktualizujte životopis, oživte sociální sítě, hledejte informace, požádejte o pomoc. Vřele doporučuji starat se v tomto období i o svoji kondici, zdravě jíst, jít se projít do parku, běhat, plavat, vzdělávat se. Využijte toho, že si můžete čas plánovat podle svého, věnujte se rodině, lidem, které máte rádi, aktivitám, které vás těší a dodávají vám energii. Ukliďte si ve věcech, hledejte způsoby, jak ušetřit, nabídněte pomoc, kde je potřeba. A pokud jste tak dosud neučinili, konečně se můžete vrhnout na angličtinu.:)

 

Děkuji za rozhovor