english version Kontaktujte nás

Archiv novinekNOVINKY

Pojďte s námi měnit svět náboru!

Pojďte s námi měnit svět náboru!

Chceš pracovat na perspektivních pracovních pozicích? Rád/ráda hledáš nové přístupy s využitím sociálních sítí jako je Linkedin, Facebook nebo Twitter? Baví Tě nové technologie a mluvíš dobře anglicky? Pokud ano, toto je nabídka pro Tebe.

Více čtěte zde >>
Představení Michaely Ečerové

Představení Michaely Ečerové

Pokračujeme v představování klíčových členů našeho týmu. Michaela je naše odbornice na "lovení" analytiků do risku, crm, financí nebo collection. Co o sobě prozradila?
Více čtěte zde >>
Personální bezpečnost - Zaměstnanci jako bezpečnostní riziko

Personální bezpečnost - Zaměstnanci jako bezpečnostní riziko

Přinášíme vám odborný článek Ivany Spoustové, externí spolupracovnice Personal Connect.
Více čtěte zde >>
Rozhovor s Alexandrou Lemerovou v novém vydání Výjimečných žen

Rozhovor s Alexandrou Lemerovou v novém vydání Výjimečných žen

Přinášíme Vám nový rozhovor s Alexandrou Lemerovou z časopisu Výjimečné ženy. Chcete-li se o ní i o společnosti dozvědět více, podívejte se na něj!
Více čtěte zde >>

Novinky

Zpět

Rozhovor o akci Equal Pay Day

S Lenkou Zelingrovou, zkušenou mentorkou, o tomto, ale i předchozích ročnících.

 
Dobrý den Lenko,
 
jako mentorka jste se účastnila všech ročníků akce Equal Pay Day. Rády bychom Vám proto položily několik otázek. 
 
Pamatujete si na ročník 2010? Jaké to bylo?​ Co Vám utkvělo v paměti?​
 
Pamatuji si na první ročník velmi dobře. Byl úplně jiný, než ročníky, které probíhají nyní. Akce udělala obrovský pokrok a získala skvělou prestiž. První ročník byl náročný. Vymyslet koncepci, sehnat partnery a informovat širokou veřejnost o nové akci, která nemusí být úplně populární, není nikdy jednoduché. Lenka Šťastná vymyslela skvělý užitečný koncept. Dříve probíhaly mentoringy v počtu 2-3 mentee na jeden stůl. V roce 2010 bylo 10 stolečků a bylo potřeba se hlásit dostatečně dopředu. Dnes jich je 60. Dříve se ženy bály zeptat. Dnes přicházejí s velkou chutí sdílet. EPD ušlo náročnou cestu, ale naštěstí v době, která přímo souvisí s problematikou, kterou EPD řeší, a to je rovnost platů mezi muži a ženami. Mám vekou radost, že vznikla platforma, ve které všichni mohou diskutovat. Není zaměřená jednostranně. Vychází z faktů, které se snaží řešit a posouvat skrze informovanost a osvětu kupředu. 
 
Všimla jste si loni na akci nějakého posunu?​ Jak hodnotíte vývoj akce?
 
Akce měla nebývale velký rozměr a zájem účastníků nebral konce. Podchytit organizačně na jednom místě 1.500 návštěvnic (mentee), vytvořit zázemí pro 50 mentorek a řídit tým cca 100 dobrovolníků je velká práce. BPW to zvládlo na jedničku. Jako mentorka jsem měla vše připravené. Výstupy z akce byly profesionální. Vytvořila se skvělá atmosféra a prostor pro navazování nových obchodních vztahů. Navíc jsme vytvořily skvělou, přátelskou a milou atmosféru. Mluvíte s lidmi, jako byste je znali a přitom se vidíte poprvé. Ostych je ten tam. Veškeré mentální zábrany spadnou a účastnice jsou “jako doma”. Kolikrát se Vám za rok stane, že se dostanete do takového prostředí? Zde je pokaždé. 
 
Jaké ženy podle vás akci navštěvují?​
 
Dalo by se říci, že všechny. Ze všech oborů, pozic, ženy na mateřské či rodičovské dovolené, starší aktivní ženy v důchodu, studentky, podnikatelky, společnice v rodinných firmách. To je na akci skvělé. Je pestrá. A podívat se do jiného světa, než je ten náš pracovní, poslechnout si životní příběhy, uvědomit si, co někteří lidé jsou schopni zvládnout, je důležité. Ať chceme nebo ne, vždy jsme “zavřeni” v té naší “krabičce". Ať už je to firma, rodina, obor, který člověk dělá. Je důležité vykouknout ven a poznat svět, který nevidíme. Člověk má tak více možností uvědomit si svou situaci a popřemýšlet. Dalo by se říci, že při mentoringu obě strany nahlédnout někam, kam sami nevidí, a to je skvělé. Sama jsem založila firmu před 10 lety, bylo mi 24 let. Od té doby se změnil nejen trh, ale i potřeby lidí. Vím, jak moc je důležité být v kontaktu s lidmi a pracovat sám na sobě. Za pět ročníků, které jsem jako mentorka absolvovala, jsem se hodně naučila nejen já, ale i samotné mentee. 
 
Jsou návštěvnice akce informovanější? Vědí, co od akce čekat?
 
Dnes ano. Akce má skvělé PR zázemí, je velmi dobře připravená. Díky letošnímu partneru Marie Claire se mnoho žen má možnost seznámit s mentorkami a akcí dostatečně dopředu ve velkém rozsahu. Vychází také bulletin mentorek. Návštěvnice si budou moci koupit za 200 Kč tištěný katalog se všemi mentorkami. Což dává po akci prostor najít si svou mentorku na dlouhodobější spolupráci. Navázat osobnější kontakt a případně začít obchodní spolupráci. Pokud bych odpovídala na otázku, jestli vědí, co chtějí, odpověděla bych ne. A to je smyslem této akce. Ženy se přicházejí inspirovat, seznámit se, obohatit o nové nápady, zkušenosti, posunout se dál, když neví kudy kam nebo jsou unavené. Na akci získají obojí. Užijí si dobrou náladu a skvělou atmosféru a získají spoustu inspirace do života. 
 
​Vzpomínáte na některé nevšední setkání s mentee? 
 
Vzpomínám. U mého stolu pokaždé děláme kolečko kontaktů. Na papír napíšeme všechny své emailové adresy a telefony. Po akci všem dámám zašlu nějaké inspirativní materiály a všem nasdílím kontakty, aby se mohly dál mezi sebou setkávat. Dokonce jsme po EPD udělaly v Koučing Centru 2x setkání, na které přišlo vždy 15 žen. Povídaly jsme, řešily a koučovaly témata, která potřebují řešit. To jsme udělaly s Lindou Štucbartovou, další mentorkou EPD, u nás v Koučink Centru. Bylo to skvělé. Užily jsme si to a navázaly po akci bližší vztahy. Některé mentee se staly našimi klientkami. Absolvovaly kurz Akreditovaný profesionální kouč a začaly podnikat. Mám vekou radost, že čas strávený na EPD skutečně může lidem změnit či obohatit jejich život. 
 
Těš​íte se na letošní ročník? Čím by pro Vás mohl být výjimečný?
 
Těším se velmi. Jak jsem psala výše. Také jsem zavřená ve své krabičce. I když se obchodně stýkám s mnoha lidmi a má práce není jednostranná, moc ráda se opět potkám se ženami, které neznám a ony neznají mne. KC je letos partnerem akce EPD. Jsem velmi ráda. Rovnost platů žen a mužů není o kvótách, o pravidlech a procesech, které někdo vymyslí a bezmyšlenkovitě nastaví ve firmách a institucích. Je o rovnováze, kterou si ženy v sobě nastaví. Zdravé sebedůvěře, kterou ukáží. O rozhodnutí, jaký úvazek je pro mě důležitější, jestli pracovní nebo rodinný. Známé pořekadlo říká, že se dlouho nedá sedět jedním zadkem na dvou židlích. Rozhodnutí není jednoduché. Jsme nějak evolucí napsané. Pokud si ženy uvědomí, kde je místo, které je naplňuje a uspořádají tomu zbylé činnosti a aktivity, dá se vše snáz do pohybu. A k tomu bych na letošním ročníku ráda přispěla já. Nejen osobně jako mentorka, ale i koučovací zónou, která je součástí sobotního programu Koučink a Mentoring ruku v ruce. Vedle mentoringové zóny si účastnice vyzkouší koučovací rozhovor a budou tak mít možnost nastavit si cíle a cestu k jejich naplnění. Moc se těším na vše, co nás 17. a 18. 4. čeká a na setkání s vámi.
 
 
 
Tereza Melišová