english version Kontaktujte nás

Archiv novinekNOVINKY

Pojďte s námi měnit svět náboru!

Pojďte s námi měnit svět náboru!

Chceš pracovat na perspektivních pracovních pozicích? Rád/ráda hledáš nové přístupy s využitím sociálních sítí jako je Linkedin, Facebook nebo Twitter? Baví Tě nové technologie a mluvíš dobře anglicky? Pokud ano, toto je nabídka pro Tebe.

Více čtěte zde >>
Představení Michaely Ečerové

Představení Michaely Ečerové

Pokračujeme v představování klíčových členů našeho týmu. Michaela je naše odbornice na "lovení" analytiků do risku, crm, financí nebo collection. Co o sobě prozradila?
Více čtěte zde >>
Personální bezpečnost - Zaměstnanci jako bezpečnostní riziko

Personální bezpečnost - Zaměstnanci jako bezpečnostní riziko

Přinášíme vám odborný článek Ivany Spoustové, externí spolupracovnice Personal Connect.
Více čtěte zde >>
Rozhovor s Alexandrou Lemerovou v novém vydání Výjimečných žen

Rozhovor s Alexandrou Lemerovou v novém vydání Výjimečných žen

Přinášíme Vám nový rozhovor s Alexandrou Lemerovou z časopisu Výjimečné ženy. Chcete-li se o ní i o společnosti dozvědět více, podívejte se na něj!
Více čtěte zde >>

Novinky

Čeříme voduZpět

Čeříme vodu

V úterý 17. 3. 2015 se Alexandra Lemerová zúčastnila diskuzního setkání Čeříme vodu v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR a stala se při té příležitosti členkou hnutí MINERVA 21.

Akce proběhla pod záštitou předsedy výboru pro sociální politiku Jaroslava Zavadila a při její příležitosti proběhla debata nad tématy jako je konkurenceschopnost českých žen na trhu práce a rovnost mužů a žen. Úspěšné ženy z různých odvětví se zde se svými posluchači podělily a své vlastní zkušenosti.  Akce se zúčastnila například Michaela Marksová-Tominová (Ministryně práce a sociálních věcí ČR), Renata Mrázová (Generální ředitelka ING Pojišťovny v ČR/SR), Tania le Moigne (Ředitelka zastoupení Google v České republice) a mnoho dalších.

Alexandra Lemerová se při této příležitosti stala také členkou tohoto hnutí, jehož posláním je vytvářet společenství sebevědomých žen, které chtějí na sobě pracovat, vzdělávat se, sdílet své zkušenosti, pomáhat druhým a které svými myšlenkami, postoji a činy pozitivně ovlivňují své okolí i společenské dění.

 

O MINERVA 21:

MINERVA 21 je zcela nový koncept v České republice, jehož iniciátorkou je Rostya Gordon-Smith, mezinárodně uznávaná expertka v oblasti rozvoje jednotlivců i organizací a spoluautorka knihy "Úspěšně s kůží na trh". Zaměřuje se specificky na ženy - na zvýšení jejich sebevědomí a profesních znalostí, na budování sítě kontaktů, vzájemné předávání zkušeností, spolupráci a posílení vlivu ve společnosti. Pomáhá ženám v tom, aby byly připravené přijímat výzvy a vedoucí pozice v různých oblastech podnikání a veřejného života.

Myšlenku MINERVY v roce 2014 rozvíjela skupina žen, která postupně zformulovala vizi a klíčové aktivity společenství. V říjnu 2014 vzniklo tzv. Kolegium MINERVY 21, které stojí v jeho čele. Historicky první aktivitou byl pilotní projekt v oblasti vzdělávání, který se uskutečnil 13. listopadu 2014 na Ekonomické fakultě VŠB v Ostravě a primárně byl určen pro studentky a absolventky. Jednalo se o panelovou diskuzi na téma "Žena a kariéra" a čtyři navazující workshopy s odborníky. Po absolvování celého modulu obdrželo na 50 účastnic a  2 účastníci certifikát a fialový achát, barevný symbol MINERVY 21, s poselstvím "Čeříme vodu". 

 

Více informací o tomto hnutí k nalezení zde.

 

Lukáš Kostínek